W poniedziałek również pojawią się ulewy i burze! – Prognoza na 23 sierpnia

Na początku nowego tygodnia pogodę w naszym kraju również kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto do Polski napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północny Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy oraz nad samym morzem i we wschodniej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach będzie na ogół występować całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.