W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza na 23 sierpnia

Z początkiem nowego tygodnia na pogodę w północnej części Polski oddziaływać będzie wyż, który sprzyjać będzie ładnej i wietrznej pogodzie. Ponadto nad Pomorze napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałkową noc i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie bez opadów i burz. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na południu i wschodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.