Stopniowe pogorszenie pogody oraz ulewy i burze w kraju! – Ważne Prognozy

Już z upływem dni do Polski będzie napływać nieco chłodniejsze i na ogół wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego dadzą się we znaki dynamiczne fronty atmosferyczne, które związane będą z głębokimi układami niskiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Na obecną chwilę stopniowe pogorszenie pogody da się we znaki już na początku nowego tygodnia i potrwa ono z nami dość długo a nawet do końca wakacji. W zamian tego głównym zagrożeniem pogodowym będą w Polsce ulewne opady deszczu, które za dnia i w nocy powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Ponadto niewykluczone będą też burze i porywisty wiatr. Natomiast temperatura powietrza w różnej części kraju w tym Polski w ciągu dnia oscylować będzie od +7°C do +26°C. Tak bardzo zróżnicowanej temperaturze towarzyszyć będą również korzystne warunki do rozwoju masowych trąb wodnych i zalążków kondensacyjnych, które szczególnie będą możliwe nad wodami Morza Bałtyckiego i w rejonie masowej konwekcji.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Dodatkowo jak popatrzymy na różne rozbieżności modeli numerycznych, które już od dłuższego czasu prognozują dynamiczną pogodę. Można stwierdzić iż czeka nas kolejny przeplatany scenariusz pogodowy, który będzie podzielony na dwie bardzo zróżnicowane i niestabilne masy powietrza. Mowa jest kochani tu o początku nowego roku szkolnego. I wtedy temperatura z początkiem nowego miesiąca może na nowo wzrosnąć do +25°C/+33°C oraz dodatkowo w tej masie będą mogły rozwijać się niebezpieczne burze a nawet trąby powietrzne.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Ale póki co są to jeszcze zbyt odległe jak i niepewne prognozy długoterminowe. Jedynie pozostaje nam kochani do końca wakacji borykać się ze zmienną bardzo pogodą, która będzie przynosić ze sobą coraz więcej dynamiki oraz miejscami przebłyski słońca.

Comments are closed.