W czwartek będzie wietrznie oraz miejscami zagrzmi! – Prognoza na 19 sierpnia

Na obszar Polski w najbliższych godzinach pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. W zamian tego cały czas do naszego kraju napływać będzie niestabilne oraz bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na wybrzeżu i Pomorzu przyniesie ze sobą ulewne oraz silne opady deszczu i gradu. Poza tym w tej części obszaru niewykluczone są też silne burze. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i zachodu. Jedynie na Pomorzu i wybrzeżu będzie on bardzo silny i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem będzie nadal występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie oraz w górach na południu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.