Na Pomorzu w czwartek wystąpią przejaśnienia i burze! – Prognoza na 19 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. W zamian tego napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne opady deszczu i gradu. Dodatkowo pojawią się gwałtowne burze z ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.