W środę na Pomorzu będzie burzowo i wietrznie! – Prognoza na 18 sierpnia

Nad obszar Polski północnej w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo niestabilne oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu pogoda będzie bardzo dynamiczna. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą silne oraz ulewne opady deszczu, które powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Dodatkowo wystąpią silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie silny z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu oraz w porywach dochodzić on będzie do 70-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który powodować będzie błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być w rejonie Zatoki Gdańskiej i wschodzie województwa. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +19°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.