W czwartek będzie gorąco oraz lokalnie przejdą burze! – Prognoza na 12 sierpnia

W najbliższych godzinach do Polski nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który w większości przyniesie nieco więcej chwil ze słońcem oraz miejscami lokalne burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na wybrzeżu oraz częściowo na północy w Centrum w górach i na południu Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem oraz częściowo na północy kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze Polski i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.