Na Pomorzu w czwartek będzie gorąco i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 12 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż, który przyniesie ze sobą nieco poprawę pogody.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować małe oraz umiarkowane zachmurzenie, które jedynie nad morzem i w rejonie Zatoki Gdańskiej przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w całym pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też lokalne burze. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +23°C nad samym morzem do +25°C/+27°C termometry pokażą na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie się na nowo wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.