W środę na Pomorzu na nowo pojawią się burze i przejaśnienia! – Prognoza na 11 sierpnia

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych, który objawi się rozwojem burz.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i wybrzeżu będzie występować umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się lokalne oraz gwałtowne burze z ulewnym deszczem, które powodować będą błyskawiczne zalania i podtopienia. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu również występować będzie umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też lokalne burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.