We wtorek przez Polskę przejdą silne burze z gradem! – Prognoza na 22 czerwca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe oraz zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południa i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałkowy wieczór i we wtorkową noc i o poranku będzie na ogół występować zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się silne oraz gwałtowne burze z gradem i ulewnym deszczem, który może powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północnym wschodzie oraz też na wschodzie i południowym wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie gorąco i upalnie. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się lokalne oraz silne burze z ulewnymi opadami deszczu, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i wschodzie kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.