We wtorek na Pomorzu będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 22 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe oraz ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i zachodu. W zamian tego pogodę na Pomorzu kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.