Na Pomorzu w poniedziałek będzie upalnie i burzowo! – Prognoza na 21 czerwca

Nad obszar północnej Polski z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie upalne oraz gorące i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego będą rozwijać się gwałtowne burze oraz między innymi pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem oraz na Wybrzeżu i w zachodniej części województwa występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo w tej części obszaru niewykluczone są też gwałtowne oraz silne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +18°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie upalnie i gorąco raz dodatkowo utrzyma się z nami zmienne zachmurzenie. Jedynie więcej chmur pojawi się wieczorem oraz dodatkowo na Wybrzeżu a także nad samym morzem i w zachodniej części województwa możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu, które mogą powodować błyskawiczne zalania i podtopienia. Ponadto w tej części obszaru mogą wystąpić gwałtowne oraz silne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa początkowo powinno być bez opadów i burz. Temperatura maksymalna powietrza w cieniu wyniesie od +30°C do +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie na nowo się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.