W weekend na Pomorzu będzie upalnie i ze zmienną aurą! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend cały czas napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół dość wilgotne powietrze z południa i wschodu Europy. W zamian tego będą mogły rozwijać się liczne burze oraz między innymi pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku nadal będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie lekko się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu będzie gorąco i upalnie oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. Jedynie pod wieczór zacznie przybywać nieco więcej chmur oraz częściowo nad samym morzem i w zachodniej części województwa niewykluczone będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz lokalne burze z gradem. W pozostałej części Pomorza powinno być bez opadów i burz. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie w cieniu od +28°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południa. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz dodatkowo pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu i w zachodniej części województwa przynieś może od zachodu Polski ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Pomorza powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekend na Pomorzu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będzie gorąco i upalnie. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Wybrzeżu oraz nad samym morzem i w zachodniej części województwa może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone też lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Pomorza powinno być bez opadów i burz. Temperatura maksymalna powietrza wyniesie od +27°C do +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.