W sobotę będzie upalnie oraz przejdą burze! – Prognoza na 19 czerwca

Nad obszar Polski przez weekend nadal napływać będzie upalne oraz dość wilgotne powietrze z południa i wschodu. Dodatkowo pogodę kształtować zacznie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą korzystne warunki do rozwoju burz.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również będzie bez opadów i burz. W zamian tego pojawi się zmienne jak małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie upalnie oraz pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie oraz też na północy i wschodzie kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz niewykluczone lokalne i gwałtowne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski oraz nad samym morzem i częściowo w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura maksymalna powietrza w cieniu wyniesie od +30°C do nawet +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.