W niedzielę będzie upalnie i lokalnie pojawią się burze! – Prognoza na 20 czerwca

Nad obszarem naszego kraju pogodę w najbliższych godzinach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia. Ponadto mogą rozwijać się burze oraz dodatkowo napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i dość wilgotne powietrze z południa i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w sobotni wieczór oraz w niedzielną noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie ciepło. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne i gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północy w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany oraz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie gorąco i upalnie. W zamian tego utrzyma się z nami małe oraz zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które częściowo na północy kraju oraz na Wybrzeżu i we wschodniej części Polski może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu i niewykluczone burze. Na pozostałym obszarze kraju i w górach powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do nawet +35°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.