W piątek na Pomorzu będzie upalnie i bez opadów! – Prognoza na 18 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać bardzo ciepłe oraz upalne i dość mało wilgotne powietrze z południa i południowego wschodu Europy. Dodatkowo na Pomorzu pogodę kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów i burz. W zamian tego będzie też pogodnie oraz między innymi pojawi się zmienne lub umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne lub umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.