W piątek da się we znaki upał i silny wiatr! – Prognoza na 18 czerwca

Nad obszarem Polski w ciągu najbliższych godzin pogodę kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym do naszego kraju napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół dość mało wilgotne powietrze z południa i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe i zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach dochodzić on będzie do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również będzie bez opadów i burz. W zamian tego pojawi się zmienne jak i umiarkowane zachmurzenie. Natomiast temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +29°C do nawet +34°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.