W czwartek na Pomorzu będzie gorąco i bez opadów! – Prognoza na 17 czerwca

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach napływać będzie gorące oraz upalne i dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto na pogodę w tej części kraju oddziaływać będzie wyż, który przyniesie sporo chwil ze słońcem i nieco silniejszy wiatr.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się zmienne i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będzie bez opadów i burz oraz utrzyma się z nami zmienne jak i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.