W czwartek będzie upalnie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 17 czerwca

Nad obszar naszego kraju w najbliższych godzinach napływać będzie bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w Polsce kształtować będzie wyż, który przyniesie znaczną poprawę pogody i spore ilości słońca na niebie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie bez opadów i burz. Ponadto pojawi się zmienne i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również pojawi się zmienne jak i umiarkowane zachmurzenie, które nie będzie przynosić ze sobą opadów i burz. Ponadto będzie gorąco i upalnie oraz temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +26°C do nawet +33°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.