W weekend na Pomorzu będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza Pogody

Przez weekend pogodę nad obszarem północnej Polski kształtować będzie wyż. Ponadto cały czas nad Pomorze napływać będzie bardzo zróżnicowane i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątkowy wieczór oraz w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i niewykluczone lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei z początkiem weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynosić ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być w rejonie Ustki i Łeby. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych nadal będzie pomału spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w sobotni wieczór oraz niedzielną noc i poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie dość stabilne oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto powinno być bez opadów i burz oraz między utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Comments are closed.