W weekend będzie ciepło oraz mogą pojawić się burze! – Prognoza na 5 czerwca

Przez weekend nad obszar Polski nadal napływać będzie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż, który objawi się rozwojem konwekcji i źle może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w piątkowy wieczór oraz w sobotnią noc i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu i Podkarpaciu. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach z początkiem weekendu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone również lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Wybrzeżu i nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie dochodzić on do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.