W środę przez część Polski przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 12 maja

Nad obszar Polski w najbliższych godzinach nadal napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto początkowo będzie jeszcze bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne zachmurzenie. Jedynie lokalne burze z gradem i przelotne opady deszczu mogą pojawić się częściowo na zachodzie i południowym zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on zmienny z przewagą wiejący od północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na północnym wschodzie oraz częściowo w Centrum i na wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.