W środę na Pomorzu mogą rozwijać się burze! – Prognoza na 12 maja

Nad obszarem północnej Polski pogodę w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto nad Pomorze napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on zmienny z przewagą wiejący od północnego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto pojawi się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on zmienny z przewagą wiejący od północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.