We wtorek na Pomorzu będzie gorąco i wietrznie! – Prognoza na 11 maja

Nad obszar północnej Polski w najbliższych godzinach również napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on zmienny z przewagą wiejący od wschodu i północy. Dodatkowo w porywach w wielu miejscach i nad Bałtykiem będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło i gorąco. Ponadto będzie bez bez opadów i burz. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które sprzyjać będzie bardzo ładnym zachodom słońca. Temperatura powietrza wyniesie od +24°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu w dalszym ciągu będzie on zmienny z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w wielu miejscach i nad Bałtykiem w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.