We wtorek będzie gorąco oraz wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 11 maja

W najbliższych godzinach do naszego kraju również napływać będzie bardzo ciepłe i na ogół też dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto na pogodę w Polsce oddziaływać będzie pole obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju będzie również bez opadów i burz. W zamian tego na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on zmienny z przewagą wiejący od wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne nadal w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach również niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe a także zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego – wschodu. Jedynie na Wybrzeżu będzie on zmienny z przewagą wiejący od wschodu i północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.