W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza na 10 maja

Nad obszar północnej Polski na początku nowego tygodnia będzie napływać już o wiele cieplejsze i na ogół też dość wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które źle wpływać może na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.