W poniedziałek będzie gorąco i z przejaśnieniami! – Prognoza na 10 maja

Nad obszar Polski z początkiem nowego tygodnia będzie napływać bardzo ciepłe oraz upalne i na ogół też dość mało wilgotne powietrze z południowego zachodu i południa Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju kształtować będzie pole nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, które bardzo zmiennie wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach na nowo mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego powinno być bez opadów i burz oraz miedzy innymi utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C na południu i w górach do +6°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach będzie gorąco oraz między innymi bez opadów i burz. Ponadto pogoda zachęcać będzie do spacerów na świeżym powietrzu. W zamian tego utrzyma się zmienne jak i duże zachmurzenie z licznymi przejaśnieniami. Dodatkowo niewykluczone są miejscami liczne oraz silne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.