W środę przez Pomorze przejdą silne burze! – Prognoza na 10 lipca

Nad Bałtykiem i obszarem północnej Polski będzie w ciągu doby przemieszczał się dynamiczny układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi, które przyniosą ze sobą kolejne ulewy i niebezpieczne burze. W zamian tego napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe i upalne powietrze z północnego zachodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie jeszcze bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bardzo ciepłe i upalnie. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą ulewne opady deszczu i silne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +28°C do nawet +32°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do nawet 100-125 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.