W środę będzie bardzo upalnie i przejdą gwałtowne burze! – Prognoza na 10 lipca

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach napływać będzie wilgotne i bardzo upalne powietrze zwrotnikowe z południa i wschodu Europy. Ponadto od zachodu wkroczy chłodny front atmosferyczny na którym będą się rozwijać burze a następnie będzie spływać chłodniejsze powietrze.

Autor Zdjęcia Damian Zbieg - Meteo24

Autor Zdjęcia Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i burze. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na zachodzie Polski oraz nad morzem i w górach będą rozwijać się liczne oraz gwałtowne burze. Na wschodzie pogodnie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +30°C do nawet +36°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południa i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-110 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.