W czwartek przejdą na Pomorzu kolejne burze! – Prognoza na 11 lipca

Do północnej części Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach nadal napływać będzie niestabilne oraz bardzo ciepłe i wilgotne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i dodatkowo też system frontów atmosferycznych z kolejnymi burzami i deszczem.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o silnym i bardzo silnym natężeniu powodujące zalania i błyskawiczne powodzie. Dodatkowo pojawią się też silne burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz oraz w przypadku linii szkwału będzie on dochodzić do nawet 100-125 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach nad morzem i podczas burz będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie lekko się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.