W czwartek nad Polską przejdą kolejne silne burze! – Prognoza na 11 lipca

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach nadal napływać będzie wilgotne oraz ciepłe i upalne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy. Ponadto pojawią się kolejne burze oraz dodatkowo pogodę w naszym kraju i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też gwałtowne oraz silne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach nad morzem i w rejonie burz będzie on dochodzić do 90-125 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze z opadami gradu. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach nad morzem i w rejonie burz będzie on dochodzić do 90-125 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.