W czwartek okresowo jeszcze dość chłodno i deszczowo! – Prognoza na 4 lipca

Do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach również napływać będzie dość chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i dodatkowo system frontów atmosferycznych.

Autor zdjęcia: Damian Zbieg -Meteo 24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Miejscami zagrzmi. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie niskie i lekko wahające oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie niskie i lekko wahające oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.