W czwartek na Pomorzu nadal możliwe są burze! – Prognoza na 4 lipca

Nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski w kolejnych godzinach również napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu Europy. Ponadto pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i dodatkowo też system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone też lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu oraz ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie niskie i wahające oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewyklucz9ne są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie niskie i nadal wahające oraz w południe na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.