W środę nad Polską pojawią się kolejne burze! – Prognoza na 29 maja

W kolejnych godzinach do Polski oraz nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach w ciągu doby kształtować będzie płytka zatoka niskiego ciśnienia i między innymi też system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i wyraźnie będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad morzem nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się też burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie bardzo powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.