W środę na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 29 maja

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu nadal kształtować będzie płytka zatoka niskiego ciśnienia oraz system frontów atmosferycznych. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i północnego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo częściowo nad morzem oraz na wschodzie i południowym wschodzie województwa niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być w rejonie Słupska oraz na zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.