W czwartek będzie ciepło i możliwe są burze! – Prognoza na 16 maja

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie rozległy wyż znad Rosji i dodatkowo też układ nieco obniżonego ciśnienia z systemem frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie początkowo dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal wyraźnie będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.