W czwartek również na Pomorzu będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza na 16 maja

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w ciągu doby na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie rozległy wyż znad Rosji oraz układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z południowego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu z północnego – wschodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wyraźnie wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.