We wtorek pojawią się chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 14 maja

W kolejnych godzinach nowego tygodnia do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie wyż i układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach i na południu Polski może przynieść ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i i burz. Poza tym pojawi się małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Szczególnie najwięcej chmur prognozowanych jest częściowo na północnym wschodzie i w Centrum naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.