W środę nadal pogodnie i wietrznie! – Prognoza na 15 maja

W kolejnych godzinach nowego tygodnia do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też suche powietrze ze wschodu i południowego wschodu. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie wyż, zapewniając stabilną aurę.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe i umiarkowane zachmurzenie. Bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne zamglenia. Poza tym pojawi się małe oraz umiarkowane zachmurzenie. Bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do nawet +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.