W poniedziałek będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza na 13 maja

Do Polski oraz nad wody Morza Bałtyckiego w kolejnych godzinach i z początkiem nowego tygodnia nadal napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy. W zamian tego w poniedziałek na pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach oddziaływać będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który między innymi źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Szczególnie najwięcej chmur prognozowanych jest częściowo na północnym wschodzie w Centrum i na wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz oraz między innymi też utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Szczególnie najwięcej chmur prognozowanych jest częściowo w górach oraz na południu i południowym wschodzie Polski. Na pozostałym obszarze naszego kraju i nad morzem na ogół występować będzie wysokie i średnie zachmurzenie, które sprzyjać może pięknym wschodom i zachodom słońca. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do nawet +22°C. Wiatr będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić o 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko spadnie i do wieczora będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.