W poniedziałek na Pomorzu będzie ciepło! – Prognoza na 13 maja

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie chłodne oraz ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr początkowo będzie słaby i lokalnie też umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący ze wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego również będzie bez opadów i burz oraz między innymi też utrzyma się z nami do końca dnia umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.