W czwartek w Polsce nadal będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 2 maja

W kolejnych godzinach do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego również napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i wilgotne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz. Dodatkowo pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +17°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.