W czwartek na Pomorzu będzie ciepło i wietrznie! – Prognoza 2 maja

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie chłodne oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ nieco obniżonego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz dodatkowo utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz ze wschodu i z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.