Wrócą wiosenne burze z letnią i ze zmienną pogodą! – Ważne Prognozy

Do Polski w kolejnych dniach coraz śmielej napływać będzie ciepłe oraz bardzo ciepłe i między innymi też wilgotne powietrze prosto z południa i południowego zachodu Europy. Dodatkowo niestabilnej i ciepłej masie powietrza sprzyjać będą burze oraz opady konwekcyjne.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Tymczasem jak wynika z najnowszych aktualizacji z modeli numerycznych. Najbliższe dni będą upływać pod znakiem zmiennej i stopniowo już wiosennej pogody. W zamian tego pojawiać się będą systemy frontów atmosferycznych z opadami konwekcyjnymi i burzami na przemian ze słońcem. Dodatkowo temperatura powietrza w cieniu oscylować będzie w przedziale od +10°C/+16°C do nawet +20°C/+26°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Szczególnie przyglądamy się prognozom na długi weekend majowy. I wtedy możemy spodziewać się wzrostu temperatury powietrza w cieniu do nawet +23°C/+26°C. Ponadto takiej pogodzie zapewne będą występować na niebie fotogeniczne oraz średnie i wysokie chmury, które sprzyjać mogą pięknym wschodom i zachodom słońca. Z kolei duże wahania temperatury oraz fronty atmosferyczne będą mogły przynosić ze sobą również przelotne oraz miejscami też opady deszczu i burze.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Tak więc kochani na początek możemy was pocieszyć. Iż kolejne dni prawdopodobnie wedle nowych danych z modeli numerycznych przyniosą powrót wiosennej i letniej pogody, która zachęci do wypoczynku na świeżym powietrzu czy też nad morzem albo w górach. Natomiast na jeszcze bardziej pewne i stabilne prognozy odnośnie majówki przyjdzie nam jeszcze i cierpliwie kilka dni poczekać.

Comments are closed.