W czwartek przez Pomorze mogą przejść burze! – Prognoza na 25 kwietnia

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz bardzo zróżnicowane i między innymi też wilgotne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego ciśnienie i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą kolejne opady konwekcyjne i burze.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i ze wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą kolejne oraz przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz ze wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie niskiego i do wieczora początkowo na stałym poziomie oraz w południe na barometrach wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.