W czwartek na Pomorzu będzie ciepło i też wietrznie! – Prognoza na 11 kwietnia

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski napływać będzie chłodne oraz ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy. Dodatkowo pogodę w ciągu doby na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie wyż i między innymi układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w rejonie Ustki przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Szczególnie najsilniej będzie wiało na Wybrzeżu i w całym pasie nadmorskim. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Szczególnie najsilniejszy wiatr prognozowany jest nad morzem i w pasie nadmorskim. Natomiast ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie początkowo spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.