W czwartek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 11 kwietnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie wyż i układ niskiego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego cały czas napływać będzie ciepłe oraz chłodne i między innymi też wilgotne powietrze z południowego wschodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą symboliczne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza spadnie do +6°C/+3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo na Wybrzeżu w Centrum i północy Polski w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie systematycznie rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze naszego kraju oraz nad morzem i w górach nadal możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północnego – zachodu. Jedynie na zachodzie, północy oraz nad morzem i Bałtykiem będzie nadal on umiarkowany i silny oraz w porywach może dochodzić tam do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie się wahać i powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1032 hPa.

 

Comments are closed.