W poniedziałek możliwe są burze i opady mieszane! – Prognoza na 4 marca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian tego pojawi też system frontów atmosferycznych oraz możliwe są wiosenne burze. Ponadto nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego wschodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na północnym wschodzie i wschodzie przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad ranem na południowym wschodzie Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C/+5°C na północnym wschodzie do +8°C/+16°C termometry pokażą nad morzem oraz w górach i na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie też dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Comments are closed.