We wtorek na Pomorzu pojawią się przejaśnienia! – Prognoza na 16 stycznia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski cały czas napływać będzie wilgotne i mroźne powietrze z północy i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -9°C do -5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie bardzo powoli rosnąć i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 992 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i na zachodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć i się wyraźnie wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.