We wtorek będzie wietrznie i mroźno! – Prognoza na 16 stycznia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia również pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i  klin wyżowy. Nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie mroźne i wilgotne powietrze z zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -12°C do -4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą zachodniego. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 40-75 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wzrastać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 994 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również możliwe są zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od  zachodu po południowy. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie wzrastać i się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.